HomeO nasAutomatyGaleriaCo zyskujeszKontaktFAQ

Modulo System
Praca

FAQFAQ

Ile produktów równocześnie można sprzedawać z jednego automatu vendingowego Modulo System?

Ilość produktów, jaką można sprzedawać jednocześnie z automatu zależy od konkretnego modelu automatu, wielkości produktu oraz wymaganej pojemności w sztukach dla poszczególnych produktów. Dla najmniejszych modeli automatów ilość równocześnie sprzedawanych produktów wynosi od jednego do kilku, dla nieco większych modeli sięga kilkunastu lub kilkudziesięciu. Największe z produkowanych przez nas automatów mogą sprzedawać nawet kilkaset różnych produktów jednocześnie. Niektóre modele naszych automatów pozwalają ponadto na dowolną zmianę ilości asortymentu i wielkości produktów bezpośrednio przez samego użytkownika. Przykładowo: automat, który sprzedaje 10 różnych produktów, w tym wielkie pluszowe misie, samochody zabawki i gry planszowe, można w dowolnej chwili przekonfigurować do sprzedaży 100 produktów takich jak guma do żucia, drażetki, napoje, batoniki... albo parasole... , albo karmę dla zwierząt... , albo olej silnikowy i wycieraczki samochodowe, albo okulary przeciwsłoneczne, kremy do opalenia... , albo wiele innych.
Aby zapoznać się z możliwościami danego modelu automatu, przeczytaj jego specyfikację lub zadzwoń do nas, aby zapytać o to naszego konsultanta.


Czy Państwa automaty mogą pracować bez zasilania?

Tak, pomimo że nasze automaty są w pełni elektroniczne, to większość z nich może zostać wyposażona w akumulatorowy system zasilania. Jedynie największe modele automatów oraz te, które posiadają podświetlane powierzchnie reklamowe wymagają zasilania sieciowego. Zwykle w przypadku zasilania z akumulatora jego jednokrotne naładowanie wystarcza na czas pracy automatu sięgający 3 miesięcy.


Czy możecie dostosować automat vendingowy do sprzedaży dowolnego produktu?

Obecnie produkowane przez naszą firmę automaty pozwalają na sprzedaż większości produktów, jakie można znaleźć w typowym sklepie spożywczym, kiosku "Ruch", aptece czy drogerii. Posiadamy jednak wystarczający potencjał, aby realizować nawet najbardziej nietypowe zamówienia. Możemy zaprojektować i wykonać zupełnie nowy model automatu odpowiadający Państwa wymaganiom. Nie ma przeszkód, aby automat vendingowy nie mógł sprzedawać produktów takich jak biżuteria, dzieła sztuki, bielizna damska, krawaty, kwiaty, rowery czy opał do kominka.
Jeśli masz pomysł na sprzedaż z automatu nawet najbardziej nietypowego produktu, zadzwoń do nas, aby porozmawiać z naszym konsultantem.


Czy kiedy w automacie skończy się towar, dalej przyjmuje on monety?

Stanowczo nie ma takiej możliwości. Elektroniczny system nadzorujący pracę automatu blokuje przyjmowanie monet w momencie sprzedaży ostatniej sztuki towaru. W przypadku, gdy jeden rodzaj towaru jest wyczerpany, a inne jeszcze istnieją, automat nie pozwala na akceptację monet tylko dla towaru, który się skończył. Cały czas podczas wyboru towaru przez klienta oraz później podczas dalszego procesu sprzedaży, na wyświetlaczu automatu pojawiają się stosowne komunikaty. W przypadku bardziej zaawansowanych systemów, istnieje możliwość automatycznego zdalnego powiadamiania o wyczerpaniu się towaru w automacie.


Jak dużo prądu pobiera automat?

Średniej wielkości automat, nie wyposażony w podświetlane powierzchnie reklamowe, zasilany z sieci ~230V pobiera energię elektryczną, której koszt przeliczając po obecnych średnich cenach energii elektrycznej wynosi około 1 zł w skali miesiąca. Automaty wyposażone w akumulatorowy system zasilania pobierają energię około 10-krotnie mniejszą. Ilość energii pobierana przez duże automaty oraz automaty wyposażone w podświetlane powierzchnie reklamowe jest nieco większa.


Czy Modulo System zapewnia produkty do zamówionych automatów?

Jesteśmy przede wszystkim producentem automatów sprzedających. Automaty, które produkujemy przystosowane są do sprzedaży dowolnych produktów, jakie można znaleźć na rynku w sieci handlu detalicznego lub hurtowego. Jeśli przedstawisz nam produkty, jakie chciałbyś sprzedawać za pomocą automatu, dobierzemy dla nich odpowiedni automat lub zaprojektujemy i wykonamy zupełnie nowy model automatu specjalnie dla twojego produktu. Nasza firma nie zajmuje się jednak sprzedażą produktów do automatów przez nas produkowanych. Produkty do automatów możesz kupować w dowolnych hurtowniach oferujących wybrany przez ciebie produkt lub możesz je nabywać w dowolny inny sposób w kraju i na świecie. Jeśli jesteś producentem produktu, oczywiście również możesz go sprzedawać z produkowanych przez nas automatów.


Co się stanie, jeśli podczas eksploatacji zakupionego u Państwa automatu zechcę zmienić rodzaj sprzedawanego produktu, jego wielkość i cenę?

Zmiana ceny produktu w automatach naszej produkcji może odbyć się w każdym momencie i zajmuje nie więcej niż pół minuty. W każdej chwili istnieje również możliwość zmiany nazw sprzedawanych produktów. Zmiana wymiarów sprzedawanych przez automat produktów może być wykonywana samodzielnie przez użytkownika automatu i jest możliwa we wszystkich produkowanych przez nas automatach. Zakres wymiarów produktów, jakie mogą być sprzedawane z danego automatu, zależy jednak od konkretnego modelu automatu oraz jego wyposażenia.
Aby zapoznać się z możliwościami danego modelu automatu, przeczytaj jego specyfikację lub zadzwoń do nas, aby zapytać o to naszego konsultanta.


Co się stanie z automatami w momencie, kiedy do Polski wejdzie Euro i zastąpi złotówkę? Czy trzeba będzie je jakoś przerabiać?

Taki problem może wystąpić jedynie w przypadku przestarzałych automatów mechanicznych, które jeszcze niekiedy są stosowane. Nie dotyczy to jednak zupełnie oferowanych przez nas automatów elektronicznych. W przypadku naszych automatów cała operacja sprowadzi się do zaprogramowania nowej waluty i ustawienia nowych cen.


Czy istnieje możliwość wyboru własnego koloru oraz grafiki automatu?

Tak, możemy wykonać automat w dowolnym kolorze wybranym przez klienta. Standardowo nanosimy również na zamawiane automaty grafiki, które zostały przez naszych klientów zaprojektowane stosownie do ich własnych potrzeb. Oczywiście istnieje również możliwość zamówienia automatu z jedną z naszych standardowych grafik, które prezentowane są na naszej stronie internetowej. Niestety, z powodu praw autorskich nie możemy pokazać tam wzorów zaprojektowanych przez naszych klientów.


Chciałbym zbudować sieć automatów vendingowych działającą na terenie miasta i kilku przyległych miejscowości. Chciałbym też do jej obsługi zatrudnić pracowników, którzy będą zarówno zajmować się uzupełnianiem towaru, jak i odbieraniem gotówki. Czy jest jakiś sposób, aby ustrzec się przed ich ewentualną nieuczciwością?

W celu rozwiązania dokładnie takiego problemu, jak opisany powyżej, stworzyliśmy system elektroniczny i oprogramowanie, które poprzez nadzór pracy automatu praktycznie eliminuje zagrożenie oszustwa, a w przypadku jego wystąpienia jednoznacznie wskazuje sprawcę. System opiera się na gromadzeniu w automacie informacji o ilości sprzedanych produktów oraz o ilości przyjętej gotówki. Dodatkowe funkcje tego systemu dostarczają również informacji statystycznych odnośnie wielkości sprzedaży w założonych przedziałach czasu, porach dnia, dniach tygodnia itp. pomagając lepiej określić profil klienta oraz dobrać pory uzupełniania towaru w automacie.


Jestem zainteresowany vendingiem, chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej. Do kogo zwrócić się w tej sprawie?

W tej sprawie wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub emailowo. Rozmowa z naszym konsultantem z pewnością przyniesie odpowiedzi na większość pytań i wątpliwości związanych zarówno z samym vendingiem, jak i dotyczących ewentualnej współpracy z naszą firmą.Home   O nas   Automaty   Galeria   O Vendingu   Kontakt   FAQ  
Projekt i relaizacja Litgraf Design