HomeO nasAutomatyGaleriaCo zyskujeszKontaktFAQ

Modulo System
Praca

Co zyskujeszO VENDINGU

BANK APTEKA UCZELNIA
SZKOŁA ULICA PUB / DYSKOTEKA

Co to jest vending?

Vending to sprzedaż dowolnych produktów za pomocą automatu. Vending oszczędza Twój czas, pozwala zminimalizować koszty, a przede wszystkim precyzyjnie dotrzeć do Twoich klientów. Automaty vendingowe to dziś nowoczesne, ciekawie zaprojektowane i wygodne w użyciu urządzenia, zapewniające atrakcyjną dystrybucję produktu w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu.

Obecność automatów vendingowych w miejscach publicznych to dziś standard. Korzystamy z nich między innymi na dworcach, w szpitalach, szkołach, pubach, firmach, supermarketach, galeriach handlowych i na ulicy. Można je zainstalować praktycznie wszędzie, można przy ich użyciu sprzedawać praktycznie wszystko.

Automaty vendingowe to jednak przede wszystkim atrakcyjne źródło dochodów.

Jakie korzyści niesie vending dla posiadającego automat?
 • gwarancja szybkiego zwrotu inwestycji i atrakcyjne źródło dochodów
 • możliwość zainstalowania automatu tam, gdzie nie ma miejsca na kiosk czy sklep, dzięki temu produkty mogą być bardziej konkurencyjne cenowo
 • brak kosztów związanych z wynagrodzeniem dla sprzedawców
 • sprzedaż przez 24 godziny na dobę
 • perspektywiczność wzrostu udziału sprzedaży vendingowej na polskim rynku ( dla porównania: na rynkach zachodnich to już 30% )
 • atrakcyjną, nowoczesną dystrybucję produktu
 • dostępność bogatego i dowolnego asortymentu, zmienianego i dostosowywanego do potrzeb danego miejsca
 • oszczędność czasu i kosztów
 • możliwość wykorzystania nietypowej powierzchni reklamowej, zwłaszcza w miejscach, gdzie trudno dotrzeć z tradycyjną reklamą
 • pozytywny wpływ na wystrój otoczenia.

Jakie korzyści wiążą się z vendingiem dla użytkownika automatu?
 • całodobowy dostęp
 • możliwość nabycia produktów, w miejscu, w którym jest na nie zapotrzebowanie
 • przyjazny interfejs, który maksymalnie upraszcza proces zakupu
 • w przypadku produktów takich jak prezerwatywy, tampony, daje możliwość dokonania szybkiego i dyskretnego zakupu bez względu na porę
 • przyjemność obcowania z nowoczesną technologią
 • możliwość używania monet i banknotów o różnym nominale
Znasz już większość korzyści z posiadania i użytkowania automatu. Chciałbyś jednak wiedzieć: jak można wykorzystać vending w konkretnym miejscu, w Twojej aptece, w Twoim pubie, czy warto instalować automat vendingowy w szkole, bibliotece, banku...
BANK

Z punktu widzenia potencjalnego użytkownika automatu:

Biegniesz szybko z pracy, by załatwić w banku niezbędne sprawy - wiadomo, nie jest czynny długo, a ty musisz być tam właśnie dziś. Stoisz w długiej kolejce, czas się dłuży, trochę boli cię głowa i marzysz o jakiejś przekąsce, która nie tylko zaspokoi pierwszy głód, ale i skróci czas żmudnego oczekiwania.

Warto wziąć pod uwagę:

Bank jest dla ludzi - dlaczego by nie zainstalować tu automatów z drobiazgami, które mogą ułatwić życie klientom? To trochę jak w tej reklamie, w której pada zapytanie ze strony klienta: "Kim ja w banku jestem: klientem czy petentem?" i pada odpowiedź: "Klient powinien być obsługiwany na siedząco, z kawą". Może się okazać, że niewielkim nakładem energii i kosztów podniesiesz jakość usług i prestiż miejsca. Obecność tego typu urządzeń może być naprawdę pozytywnym zaskoczeniem dla Twojego klienta.
APTEKA

Z punktu widzenia potencjalnego użytkownika automatu:

Zakup prezerwatywy czy testu ciążowego nie jest niczym nagannym, wręcz przeciwnie, a jednak dla wielu z nas jest to sytuacja krępująca, która wywołuje spory dyskomfort. Z tego powodu część z nas poszukuje apteki, w której akurat nie ma kolejki, a inni wiercą się niespokojnie pomiędzy jedną a drugą starszą panią, myśląc tylko o tym, że zaraz trzeba będzie w ich obecności wypowiedzieć te "straszne" słowa: prezerwatywa, test ciążowy.

Warto wziąć pod uwagę:

Rosnąca liczba aptek w Polsce sprawia, że na każdej ulicy możemy znaleźć ich kilka. Szansą na wyróżnienie jest podniesienie jakości usług, ale równie ważne jest wyjście naprzeciw zapotrzebowaniom Klientów. Szybkość i łatwość dostępu do najchętniej kupowanych środków medycznych oraz higienicznych wyróżni Państwa aptekę spośród konkurencji.

Dzięki naszym maszynom vendingowym Państwa Klienci, bez skrępowania, o każdej porze dnia i nocy, będą mogli zakupić prezerwatywy czy testy ciążowe, a także środki farmaceutyczne dostępne bez recepty. Dla wielu osób taki sposób nabywania produktów, jest dużo bardziej komfortowy niż poprzez bezpośredni kontakt z farmaceutą.
UCZELNIA

Z punktu widzenia potencjalnego użytkownika automatu:

Dziś ważny test i zapomniałaś, że to "te dni". Na szczęście w szkole lub na uczelni w damskiej toalecie jest zainstalowany automat, gdzie możesz dyskretnie, bez narażania się na spojrzenia i komentarze dokonać niezbędnych zakupów.

Warto wziąć pod uwagę: Polskie uczelnie niewątpliwie dbają o to, aby ich rozwój odpowiadał tendencjom rozwoju gospodarki, wymaganiom rynku i międzynarodowym wzorcom. Wysoki poziom nauczania oraz doskonała jakość zaplecza - są celem zarówno uczelni państwowych, jak i prywatnych.

Mimo odmiennych sytuacji finansowych jedne i drugie uczelnie starają się o to, aby pracownie były wyposażone w nowoczesny sprzęt. Dostęp do automatów z kawą czy zimnymi napojami na uczelniach, to już norma. Można powiedzieć, że urządzenia te sprawdziły się doskonale, teraz stanowią niejako naturalny element krajobrazu uczelnianego. Stanowią także dodatkowe źródło dochodów, co zwłaszcza w przypadku uczelni państwowych ma znaczenie. Nie ma powodu wątpić, że podobny sukces przyniosłoby zainstalowanie na uczelniach, w damskich toaletach automatów z tamponami lub w holach automatów z przyborami do pisania, kartami telefonicznymi czy płytami CD.SZKOŁA


Z punktu widzenia potencjalnego użytkownika automatu:

Duża przerwa wcale nie jest taka duża, na pewno mniejsza niż ochota na snickersa albo soczek pomarańczowy. Najgorzej jest wtedy, kiedy zapomnę śniadania. Sklep znajduje się niedaleko, ale trzeba przejść przez ruchliwą ulicę. Bardzo tego nie lubię, moja pani nauczycielka też. Jak kogoś z nas przyłapie, to strasznie się denerwuje, mówi: jestem za was odpowiedzialna, wiecie co to znaczy?!

Ochota na małe co nieco jest większa niż duża przerwa. Chciałbym, żeby u nas też były takie automaty, które widziałem w szkole mojego kolegi Kacpra. Krzyś, lat 10

Warto wziąć pod uwagę:

Gdybyśmy spróbowali wyobrazić sobie idealne miejsce dla automatów vendingowych ze słodyczami, napojami, większości z nas przyszłaby pewnie do głowy szkoła. Energia dzieci w wieku szkolnym wydaje się niespożyta, a zapotrzebowanie na drobne przekąski ogromne. Czasami chodzi o pierwszy głód, pragnienie po wyczerpującej lekcji wuefu, czasami o zwykłe łakomstwo. Poza tym dzieci nie mają oporów przed nowoczesnymi urządzeniami, uczą się ich funkcji chętniej i szybciej niż dorośli.

Kółko teatralne, kółko informatyczne, warsztaty muzyczne, treningi w szkolnej drużynie piłkarskiej, dodatkowe lekcje angielskiego - czas, który nasze dzieci spędzają na terenie szkoły, znacznie się wydłużył w ostatnich latach. Większość rodziców pewnie wolałaby, aby ich dziecko nie biegło w czasie przerwy do najbliższego sklepu. To na terenie szkoły dziecko jest bezpieczne.
ULICA

Z punktu widzenia potencjalnego użytkownika automatu:

Idziesz ulicą, czekasz na tramwaj, autobus, taksówkę, umówiłeś się ze znajomym. Chciałbyś kupić gazetę, krzyżówkę, długopis, książkę, widokówkę, pastę do zębów, parasol bo właśnie zaczyna padać, chce ci się jeść albo pić, boli cię głowa. Nie masz czasu żeby pójść do najbliższego sklepu, zaraz przyjedzie tramwaj. Czy pamiętasz takie sytuacje?

Warto wziąć pod uwagę:

Polskie ulice mogą być tak samo nowoczesne jak te w Niemczech, Francji, USA czy Japonii. Nowoczesne automaty vendingowe potrafią sprzedawać gazety, pieczywo, parasole, karmę dla zwierząt, znicze, krawaty, biżuterię, pamiątki, damską bieliznę, złoto w sztabkach, telefony komórkowe, kwiaty, a nawet rowery i samochody. Nowoczesny automat sprzedający z łatwością może sprzedawać wszystko co znajduje się w przeciętnym kiosku. Współczesny automat może stać na ulicy, chodniku, skwerku, przystanku tramwajowym. Nie przeszkadza mu chłód, upał, śnieg czy deszcz i jest zawsze czynny, w dzień i w nocy. Zajmuje przy tym znacznie mniej miejsca niż przeciętny kiosk, w jego wnętrzu nie jest potrzebne miejsce na sprzedawcę. Nowoczesny automat wyposażony w odpowiedni ekran może pełnić funkcje reklamowe, informacyjne i edukacyjne, może dostarczać informacji o topografii miasta, jego historii, położeniu firm i instytucji, rozkładzie jazdy autobusów, może reklamować produkty i usługi.

Najważniejsze jest poszerzenie dotychczasowej funkcji ulicy. Nowoczesna ulica nie ogranicza swojej roli do funkcji komunikacyjnych. Dąży do tego, aby zaspokoić potrzeby swoich przechodniów i dbać o ich komfort. Nowoczesny przystanek tramwajowy nie musi być zbiorowiskiem znudzonych i zmęczonych ludzi. Może dawać możliwość zakupu wybranych artykułów, a także funkcjonować w wymiarze kulturalnym, edukacyjnym czy informacyjnym.
PUB / DYSKOTEKA

Z punktu widzenia potencjalnego użytkownika automatu:

Nie ma nic przyjemnego w tym, że w czasie najlepszej zabawy trzeba nagle opuścić towarzystwo i przemierzać ulice w poszukiwaniu czynnej apteki, żeby kupić tabletki przeciwbólowe, prezerwatywy czy tampony. Nie ma też żadnej pewności, że ten kto wyszedł z lokalu, wróci do niego. O ile wygodniej byłoby, gdyby w toaletach był zainstalowany automat z prezerwatywami, ze środkami higieny, a w korytarzu można by, bez stania w kolejce, kupić aspirynę.

Warto wziąć pod uwagę:

Dobry klimat wnętrza, smaczne jedzenie i szeroki wybór alkoholi, budują renomę każdego lokalu. Fachowa obsługa potrafi nie tylko w szybki sposób zaserwować piwo czy przygotować świetnego drinka, ale także dba o potrzeby i bezpieczeństwo swoich gości.

Naturalnym elementem wystroju w wielu modnych miejscach staje się automat sprzedający prezerwatywy czy środki przeciwbólowe. Te i inne produkty niezbędne przy dobrej zabawie powinny być przecież łatwe do kupienia.

Ułatwiając pracę barmanom i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Państwa gości, proponujemy zainstalowanie urządzeń sprzedających. Ekonomiczny rozmiar naszych maszyn vendingowych, ciekawy wygląd i szeroki wachlarz oferowanych w ten sposób produktów, zapewnią wygodę użytkowania i oszczędność czasu. Odpowiednia lokalizacja i wybór właściwego modelu zwiększy poczucie komfortu gości, na przykład przy zakupie wspomnianych prezerwatyw.


To tylko kilka przykładów miejsc, w których automaty sprzedające stanowiłyby świetne rozwiązanie. Przestrzeni z tzw. dużym potencjałem vendignowym jest znacznie więcej, podobnie jak możliwości związanych z vendingiem. Każde urządzenie Modulo System to kompleksowy, atrakcyjny punkt sprzedaży. Niski koszt eksploatacji i wsparcie ze strony naszej firmy gwarantują dodatkowe źródło dochodu.Home   O nas   Automaty   Galeria   O Vendingu   Kontakt   FAQ  
Projekt i relaizacja Litgraf Design