HomeO nasAutomatyGaleriaCo zyskujeszKontaktFAQ

Modulo System
Automaty sprzedające serii MS 1000

Przeznaczenie zewnętrznych ścian automatu

Rysunek 2. Tył i lewa ściana boczna automatu wyposażone w podświetlaną grafikę.

Ściana frontowa - Znaczną część powierzchni ściany frontowej automatu zajmują jego przednie szklane drzwi. Na prawo od nich umieszczono wszystkie widoczne z zewnątrz, istotne dla funkcjonowania automatu jego elementy wyposażenia, którymi są: otwór wrzutu monet, wyświetlacz, klawiatura wyboru towaru, klapka odbioru monet, przycisk zwrotu monet, czytnik banknotów oraz zamek drzwi przednich. Poniżej drzwi umiejscowiona została metalowa osłona dolnej części ściany frontowej oraz okno odbioru towaru. Po demontażu osłony części dolnej, uzyskujemy dostęp do przestrzeni pod podłogą automatu, która umożliwia transport urządzenia przy użyciu typowego ręcznego wózka do przewozu palet. Szyba przednia najczęściej nie wyposażana w grafikę zapewnia widoczność znajdującego się na półkach, sprzedawanego towaru. Alternatywnie można ją również wykorzystywać do prezentacji umieszczonej za szybą, podświetlanej od tyłu grafiki. W razie wystąpienia takiej potrzeby istnieje także możliwość zastąpienia szyby przedniej metalowymi drzwiami w kolorze reszty automatu lub z naniesioną od zewnątrz grafiką. W każdym przypadku przednie drzwi automatu zapewniają dostęp do towaru na półkach oraz po otwarciu dodatkowych wewnętrznych drzwiczek do gotówki przyjętej przez automat.

Ściany boczne - Większą część powierzchni ścian lewej i prawej automatu zajmują jego boczne szklane drzwi. Poza nimi znajdują się tu jedynie metalowe elementy konstrukcji obudowy automatu oraz zamek drzwi bocznych. Zarówno ściana lewa, jak i prawa spełniają najczęściej jedną z dwóch podstawowych funkcji. Pierwszą z nich jest prezentacja umieszczanej za szybą grafiki, która najczęściej jest podświetlana od tyłu przy użyciu oszczędnego źródła światła LED. Drugim sposobem wykorzystania boków automatu są dodatkowe wystawy, na których można prezentować albo towar sprzedawany w automacie, albo inny, umieszczany tam wyłącznie w celach reklamowych. Stosowanie wystaw bocznych daje korzyści takie jak: zwiększenie ogólnej powierzchni prezentacji produktu, możliwość zapoznawania się z asortymentem osobom oczekującym w kolejce oraz zwiększenie ilości sprzedawanego asortymentu. Zwiększanie ilości sprzedawanego asortymentu z wykorzystaniem wystaw bocznych polega na tym, że produkty, które ustawiamy na wystawie bocznej główną płaszczyzną na zewnątrz, na półkach z towarem ustawiane są na zewnątrz wąskim bokiem. Taki sposób ustawienia powoduje, że na pojedynczej półce mieści się kilkakrotnie większy asortyment niż w przypadku ustawienia produktów główną płaszczyzną do przodu. Przykładowo zamiast 5 różnych rodzajów lekarstw można w ten sposób na półce ustawić ich aż 20. Zabieg tego typu ma uzasadnienie w przypadku produktów stosunkowo wolniej rotujących oraz posiadających odpowiedni kształt. W razie wystąpienia takiej potrzeby boczne szklane drzwi automatu mogą zostać zastąpione metalowymi osłonami w kolorze reszty automatu lub z naniesioną od zewnątrz grafiką.

Szyba tylna - Niemal całą powierzchnię tylnej ściany automatu zajmują szklane drzwi. Poza nimi znajdują się tu jedynie metalowe elementy konstrukcji obudowy oraz zamek drzwi tylnych. Szklane drzwi służą najczęściej do prezentacji umieszczanej za nimi grafiki, która zwykle jest podświetlana od tyłu przy użyciu oszczędnego źródła światła LED. W razie wystąpienia takiej potrzeby istnieje możliwość zastąpienia szyby tylnej metalowymi drzwiami w kolorze reszty automatu lub z naniesioną od zewnątrz grafiką. W każdym przypadku tylne drzwi automatu zapewniają dostęp do jego mechanizmów odpowiedzialnych za prawidłowe wydawanie towaru.

Home   O nas   Automaty   Galeria   O Vendingu   Kontakt   FAQ  
Projekt i relaizacja Litgraf Design